fbpx
Menu
Gelinlik

Karantina Döneminde Evleneceklere Glamy’den Öneriler

Aylardır belki de yıllardır hayalini kurduğunuz güne bu kadar yaklaşmışken Covid19 sebebiyle hepimiz evimizde karantina sürecini yaşıyoruz. Haliyle herkesin kafası karışık… Düğünü iptal etmek ya da etmemek işte bütün mesele bu!

Öncelikle sakin olun. Siz ve aileniz sağlıklıysa durum çok daha kolay. Bu süreci sizin gibi dünyanın birçok yerinde evlenecek çiftler yaşıyor. Eğer moral bozukluğu içinde sürece devam ederseniz o zaman partneriniz ile aranızda sorunlar çıkmaya başlar. Olmayacak nedenlerden dolayı birbirinizi yıpratırsınız. Unutmayın, şu an size zor gelen bu durumu ilerleyen dönemde gülerek ve farklı anılara sahip olarak eşinize dostunuza ve çocuklarınıza anlatacaksınız.

Bu süreçte her kafadan bir ses çıkacaktır. Herkes fikir vermeye ve önerilerde bulunup size yardımcı olmaya çalışacaktır. Ancak siz kendinizi ve kalbinizi dinleyin. Böylece sonradan pişman olmazsınız. Siz ve partneriniz nasıl bir düğün istiyorsunuz? Aklınızda hep ne vardı? Bunları düşünün…

Size birkaç örnekten bahsedeceğiz. Bakın bakalım hangisi sizi anlatıyor?

  • Kalabalık Düğün Severlerden misin?

Kalabalık ve tüm sevdiklerinizin yanınızda olmasını istediğiniz bir düğün istiyorsanız o zaman bu süreçte düğün yapmak yerine gelecek yılı beklemek sizin için daha anlamlı olabilir. Acele etmemenizi tavsiye ederiz.

  • Düğün sevmeyenlerden misin?

Ya da düğün yapmak her zaman sizi korkuttuysa ve masraflı geldiyse alın size fırsat gibi fırsat! Yalnızca bir nikah ile bu süreci tamamlayabilirsiniz. Sonrasında arkadaşlarınızla birlikte bir parti ile evliliğinizi kutlayabilirsiniz. Belki de 1. evlilik yıl dönümünüzde bu durumu kutlayabilirsiniz. Bizce bunu bir değerlendirin!

  • Kalabalık olmasa da olur mu?

“Bizim için kalabalık olmasa da olur” diyenlerdenseniz o zaman sağlıklarına dikkat ederek alın çekirdek ailenizi ve tüm sevdikleriniz Zoom uygulamasına davet edin. Hep birlikte eğlenerek yapın düğününüzü. Sonrasında videoları izledikçe ve fotoğraflara baktıkça tekrardan eğleneceğinize emin olabilirsiniz.

  • Hayalin, Yurt dışında evlenmek mi?

O zaman maalesef yapacak başka hiçbir şey yok. Düğününü iptal etmen gerekiyor. Seneye acısını çıkaracak şekilde yapacağına inanıyoruz. Belki nikahını şimdi Türkiye’de yapıp düğün eğlencesi için yurt dışını değerlendirebilirsin. Ne dersin?

Düğün mekanı, gelinlik, ev, eşyalar… tüm bunları iptal etmeden mutlaka bir düşün. Alternatif olarak neler yapabilirsin? Her zaman için bir B planı vardır. Kendine bu süreci zindan etmek yerine eğlenceli hale getirmeni öneririz!

Her zaman mutlu kal ve Glamy’den gelinliğini ve aksesuarlarını paylaşmayı unutma! Glamy’yi IOS ve Android tüm mobil cihazlara indirebilirsin.

2 Comments

Leave a Reply