fbpx
Menu

Sıkça Sorulan Sorular

GLAMY nedir?

Glamy, dolabınızda duran moda ürünleri diğer kadınlara kiraya verebileceğiniz ve başkalarının dolabından da kiralayabileceğiniz bir pazar yeridir. Yalnızca bir kere giyeceğiniz elbise, ayakkabı ve çantalar için servet harcamak yerine kiralayacak, aynı zamanda dolabınızdaki parçaları kiralayarak satmaktan daha kârlı olacaksınız. 

Glamy ile amacımız paylaşım ekonomisini destekleyerek kadınların tüketim alışkanlıklarını değiştirerek dolaplarından sınırları kaldırmak. Aynı zamanda modanın paylaşarak yaşanmasını sağlamak

2) Nasıl üye olurum?  
Glamy’e kolayca üye olabilirsiniz. Dilerseniz Facebook ile bağlanarak, dilerseniz ise e-mail bilgilerinizi paylaşarak üye olabilirsiniz. 

3) Elbisemi nasıl kiraya verebilirim?
Glamy uygulamasını indirdikten sonra kiraya vermek istediğiniz ürününüzün fotoğraflarını çekerek sisteme yüklüyorsunuz. Kiralamak isteyen kullanıcıların mesaj atması üzerine konuşmaya başlayarak anlaşmanız doğrultusunda kiralama işlemlerinize başlayabilirsiniz. 

4) Elbisemi kiraya verdiğim süre nedir?
Elbisenizi kiraya vereceğiniz süre, 1 haftadır. Eğer süre daha uzun olursa kiralama bedeli de o ölçüde artar. 

5)Elbisemin kira ücretini nasıl belirlerim?
Elbisenizi aldığınız fiyatı yazdıktan sonra sizlere kiralama bedeli olarak öneride bulunuyoruz. Ancak ürününüzün hızlıca kiralanabilmesi açısından yaptığımız araştırmalar doğrultusunda sizin için en iyi rakam %30’unun üzerine çıkmamak olduğu için sistemimiz de %30 ile sınırlıdır.

6)Elbisemi kuru temizlemesini nasıl halledebilirim? (Temiz logosu da konulur.)
Glamy’nin anlaşmalı olduğu kuru temizleme uygulaması olan Temiz’den her kiralamanız için indirim kazanırsınız. Böylece hem kiralayan hem de kiraya veren mutlu olur. Ee tabii Glamy de!

7) Ödeme nasıl yapılacak?(güncellemeden sonra sor)
Elbise kiralayanın eline geçtikten sonra “Onaylıyorum” dediği an sizin elinize geçmiş olacaktır. Herhangi bir aksaklık yaşanırsa hello@heyglamy.com üzerinden sizlere yardımcı oluyor olacağız.

8) Kiraya verdiğim elbisem bana ulaştığında çeşitli hasarlar söz konusuysa ne yapmalıyım?
Kasti olarak yapılan hasarlar haricinde elbiseniz Glamy güvencesi ile koruma altında olacaktır.


12) Elbisemi kiralayan kişi geri göndermezse ne olur?
Elbiseleriniz her zaman Glamy güvencesi altındadır. Size elbisenin geri gelmediği durumlarda ücret Glamy tarafından karşılanır.

9) Elbisem kirada olduğu zaman sistem üzerinde ne yapmalıyım?
Elbisenizin kiralandığı tarihleri sistemimiz üzerinden seçtiğinizde aktif olmadığını gösteren bilgilendirmeler yer alacaktır.

10) Kiraladığım elbise bana olmazsa ne yapmalıyım?
Kiraladığınız ürün kiraya veren kişiden çıktıktan sonra “Kargo takip” ile izlenir. Eğer yaşanılan bir sıkıntı varsa aynı gün içerisinde kargoya geri vermeniz gerekir.Kargo şirketinden ürün size geç gelmişse ve aynı gün içerisinde göndermeniz mümkün değilse ertesi gün erken saatlerde aynı işlemi yapmanız beklenir.  Aksi takdirde kiralamış olarak görüneceğiniz için kira bedeli sizden alınır. 

11) Kiralamak yerine satın alabilir miyim? / satabilir miyim?
Glamy’nin amacı kadınların tüketim alışkanlıklarını değiştirerek modayı sürdürülebilir kılmaktır. Aynı zamanda kadınların birbirleriyle paylaşmasını sağlamaktır. Satarak değer kaybeden elbiselerin kiralanarak değerinin de üzerine çıkarabileceklerini kadınlara göstermeyi hedefliyoruz.Bu nedenle nihai amaç kiralamak oluyor, satış ikinci planda kalıyor.


13)Kargo işlemini nasıl kolayca halledebilirim? 
Şimdilik anlaşılan bir kargo şirketi yok.İler ki süreçte olacak.

14)Ürünümü nasıl daha fazla kiraya verebilirim?
Öncelikle görsel etki çok önemli.Ürününü tanıtan fotoğrafların kalitesi, ürünün kiralanmasına yardımcı olacak. Bildirimleri aç,hemen cevap ver.Yorumlar çok önemli.